Angajăm speditioneri cu experienţă în Bucureşti, Sibiu, Timisoara, Brasov, Constanta.
Telefon: 0759.100.300, E-mail: hr@ilt.ro

Candidatul ideal

– EXPERIENTA IN VANZARI
-Cunoastere a pietei de transport rutier intern si international
– Experienta in domeniul transporturilor rutiere, marketing, vanzari si management constituie un avantaj.
– Contacte bune cu operatorii in domeniu
– Operare PC, cunoastere mediu Microsoft Office
– Abilitati de analiza si sinteza
– Lucru in echipa, bun negociator, putere de convingere, perseverenta, atitudine proactiva
– Capabil sa rezolve problemele aparute si abil in negociere
– Abilitati de comunicare in relatiile cu clientii
– Portofoliu clienti constituie un avantaj
-Posibilitate de colaborare si pt lucru de acasa

Descrierea jobului

– Intermedierea transporturilor rutiere, in trafic intern si international, plecand de la cererea formulata de client si pana la solutia de transport
– Organizarea transporturilor rutiere, de la preluarea comenzii de la client, negocierea pretului cu transportatorul, urmarirea derularii transportului pana la destinatie
– Intocmirea dosarelor de transport si procesarea documentelor aferente
– Utilizarea electronica a burselor de marfa/transport pentru a putea vizualiza marfurile sau camioanele disponibile in eventualitatea cuplarii lor.
– Raporteaza sefului direct toate problemele intervenite in desfasurarea transportului
– Pastreaza legatura cu transportatorii si clientii
– Prospectarea pietei transporturilor in vederea identificarii transportatorilor cu preturi (servicii) optime
– Dezvolta baza de date de clienti noi si potentiali
– Dezvolta relatii pozitive de natura sa ii asigure cunoasterea necesitatii clientului in vederea promovarii unei solutii optime
– Asigura rezolvarea cerintelor clientilor, concomitent cu sustinerea intereselor firmei
– Raspunde de elaborarea ofertei personalizate corespunzatoare fiecarui client
– Oferim castiguri real corelate cu PERFORMANTA si dorinta de dezvoltare